Συγχαρητήριο μήνυμα

Η Διεύθυνση του Δ. ΙΕΚ Άρτας συγχαίρει τους απόφοιτους των ειδικοτήτων:

• Διοικητικό και Οικονομικό Στέλεχος Επιχειρήσεων
  • Ειδικός Εφαρμογών Αισθητικής
  • Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής με Πολυμέσα (Multimedia)
  • Προσχολικής Αγωγής Ημερήσιας Φροντίδας Παιδιών με Ειδικές Ανάγκες
  • Προσχολικής Αγωγής Δραστηριοτήτων Δημιουργίας κι Έκφρασης
  • Φύλακας Μουσείων και Αρχαιολογικών Χώρων

οι οποίοι έλαβαν μέρος στις τελευταίες εξετάσεις πιστοποίησης με μεγάλη επιτυχία.

Οι παραπάνω ειδικότητες λειτούργησαν από τον Οκτώβριο του 2009 έως τον Ιούνιο του 2014.

Ελπίδα μας είναι, οι απόφοιτοί μας να συμβάλλουν με τις γνώσεις και την κατάρτιση που έλαβαν, στην αναμόρφωση του επαγγελματικού προφίλ των ειδικοτήτων που καταρτίστηκαν ως επαγγελματίες, καθώς και στην διαμόρφωση νέων συνθηκών εργασίας με έμφαση στην αποδοτικότητα και την ποιότητα στους τομείς που θα εργαστούν, δημιουργώντας έτσι τις κατάλληλες συνθήκες, για την ανάπτυξη του τόπου μας και την ανόρθωση της Οικονομίας.

Αυτοί είναι άλλωστε και οι στόχοι της Αρχικής Επαγγελματικής Κατάρτισης, πυλώνας της οποίας είναι τα Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.).

Τους ευχόμαστε καλή και άμεση επαγγελματική σταδιοδρομία.

Ευχόμαστε επίσης καλή ακαδημαϊκή χρονιά στους Καταρτιζόμενους που συνεχίζουν τη φοίτησή τους και καλούμε τους νέους της περιοχής μας να εγγραφούν στις  ειδικότητες που θα λειτουργήσουν την νέα χρονιά 2015 ? 2016, προκειμένου να στελεχώσουν την αγορά εργασίας με φρέσκες γνώσεις και ιδέες, έτσι ώστε να φανούν χρήσιμοι στον τόπο μας, αλλά και να μπορέσουν να δρέψουν τους καρπούς των κόπων τους.

Δημήτριος Τάτσης, Διευθυντής

Βασίλειος Καλαμπόκης, Υποδιευθυντής